Close

22.3.2018

JIHOČESKÝ HALOVÝ POHÁR V RT 2018

Na jihu Čech se každý rok uskuteční mnoho závodů pro mladé rybáře a rybářky. Velkou jihočeskou tradicí jsou halové závody v rybolovné technice. Rybáři z MO ČRS Borovany, Písek, Pelhřimov a Husinec každý rok připravují pro děti z kroužků celkem 6 halových závodů.

Jarní halové závody tvoří dohromady Jihočeský halový pohár v rybolovné technice. Garantem poháru jsou odbory mládeže a rybolovné techniky Jihočeského územního svazu.

Čtvrtý ročník poháru začal v lednu Memoriálem Františka Sedláčka v Borovanech. Další body do výsledkové listiny bylo možné získat v únoru na Otavském halovém poháru v Písku. Zde již bylo znát, kdo pomýšlí na stupně vítězů, a velmi dobré výsledky ukázaly kvality jednotlivých závodníků. Třetím závodem byl Jarní halový závod v Pelhřimově. Na začátku března se tělocvičně v Nové Cerekvi opět míchalo pořadí a bylo jasné, že o vítězích v některých kategoriích zdaleka není jasno. Vše se rozhodlo až další sobotu v Prachaticích. Pořadatelé z MO Husinec připravili kvalitní, ale náročný závod. Prověřili tak zkušenosti závodníků a mnohdy se do posledních hodů  nevědělo, jak vše dopadne.

Po sečtení výsledků (jeden nejhorší závod se nezapočítal) Jihočeský halový pohár zakončil svůj 4. ročník předáním pohárů nejlepším závodníkům a zároveň potvrdil, že je neodmyslitelnou součástí rybolovné techniky v Jihočeském územním svazu.

Výsledky – Jihočeský halový pohár 2018

Zdeněk Paul, odbor mládeže JčÚS

Stupně vítězů v jednotlivých kategoriích.

MLADŠÍ ŽÁCI:

1. Radouch Martin MO ČRS České Budějovice 3

2. Sobek Jan MO ČRS Pelhřimov

3. Kalábek Pavel MO ČRS Písek

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ:

1. Sobková Lucie MO ČRS Pelhřimov

2. Maršálková Eva MO ČRS Borovany

3. Pavlíková Štěpánka MO ČRS Husinec

ŽÁCI:

1. Jančička Filip MO ČRS Pelhřimov

2. Lešek Tomáš MO ČRS Husinec

3. Jícha Tomáš MO ČRS Písek

ŽÁKYNĚ:

1. Benešová Karolína MO ČRS Písek

2. Tomšíková Tereza MO ČRS Žirovnice

3. Tomšíková Veronika MO ČRS Žirovnice

JUNIOŘI:

1. Humpál Vojtěch MO ČRS České Budějovice 3

2. Křížek Aleš MO ČRS Pelhřimov

3. Luxa Josef MO ČRS České Budějovice 3

JUNIORKY:

1. Roblová Kateřina MO ČRS Husinec

2. Zelenková Iva MO ČRS Pelhřimov

3. Bílková Kateřina MO ČRS Pelhřimov