Close

Lov ryb udicí - muška

LRU - muška

Systém závodů v lovu na mušku

Systém závodů v lovu na mušku je u nás tvořen dlouhodobými soutěžemi, což je I. liga (10 týmů), II. liga (skupina „A“ a „B“, dvakrát 12 týmů, jihočeské týmy soutěží ve skupině „A“) a z osmi krajských divizí.

Kromě těchto dlouhodobých soutěží jsou dále organizovány ještě soutěže krátkodobé. Jedná se o Mistrovství ČR – řeka (čtyřčlenná družstva mužů, ženy jen jako jednotlivci bez omezení), Jezerní mistrovství ČR (prvních čtyřicet ze žebříčku mužů a ženy bez omezení) a Juniorské mistrovství ČR (zatím bez omezení). Na úrovni jednotlivých krajů se každoročně pořádají krajské přebory (zpravidla prvních dvacet z krajského žebříčku), které jsou určené jen pro závodníky z příslušné oblasti.

Kromě toho se dále pořádají ještě pohárové závody, na které se může přihlásit každý zájemce.

Podrobnější informace o organizaci závodů v lovu na mušku, soutěžním řádu, celorepublikové žebříčky a termínové kalendáře všech závodů najdete na stránkách Rady ČRS. Na našich stránkách uvádíme pouze informace týkající se závodníků z jižních Čech a závodů pořádaných na našich revírech.

Členové odboru LRU - muška
 jméno a   příjmeníemailmobilMO ČRS
předsedaRNDr.  Milan Hladík, PhD.milanhlad@yahoo.co.uk 602 528 006  Č.Krumlov
členJaromír Šram  Č. Budějovice 3
členMiloslav Hosenseidl  Č. Budějovice 2
členStanislav Bláha  Vimperk
členJan Wittner  Č. Budějovice 1
členPetr Pešl  Křemže
členMartin Vlk

Strakonice
čestný člen
RNDr. Karel Křivanec
Termínový kalendář
                                                                                                                                                                                   
termínnázev akcemísto konáníčíslo revírupořadatelkategorie do  žebříčkutyp  soutěže garant
10.4.MČR juniorů jezeroMalše 6, Květoňov421 098JčÚS  RNDr. Hladík 
8.5.Májový pohár –  KvětoňovMalše 6, Květoňov421 098JčÚS  RNDr. Hladík 
9.-10.5.MČR juniorů řekaMalše 4 P, Malše 5 P,  Vltava 27423 028, 423 029, 423  040JčÚS  RNDr. Hladík 
15.-17.5.MČR řeka HerbertovVltava 28423 041JčÚS  RNDr. Hladík 
5.-7.6.Mem. Milana Januse  juniořiVltava 27423 040JčÚS  RNDr. Hladík 
13.-14.6.Nominační závod  juniořiVltava 27423 040JčÚS  RNDr. Hladík 
29.-30.8.Mem. Milana JanuseOtava 4421 056JčÚS  RNDr. Hladík 
12.-13.9.2. liga Sk. AVltava 25, Vltava 26,  Malše 6423 055, 421 079, 421  098JčÚS  RNDr. Hladík 
19.9.Rožmberský pohárVltava 27423 040JčÚS  RNDr. Hladík 
26.9.Svatováclavský pohár  Hanák OpenMalše 6, Květoňov421 098JčÚS  RNDr. Hladík 
27.-28.9.Mem. Theodora Kouby  Hanák OpenVltava 28423 041JčÚS  RNDr. Hladík