Česky
English
Deutsch
Français

1/2007 únor
vytiskni  Zformátuj pro tisk a vytiskni tuto stránku

Obsah

 

Z výročí

Výbor JčÚS ČRS blahopřeje všem funkcionářům, dlouholetým členům, kteří se v průběhu března a dubna 2007 dožívají významných životních výročí.
 
březen 2007
Oldřich Kolář  (únor)75 let MO Planá nad Lužnicí
Jiří David  (únor)60 let MO Ledenice
ing. Antonín Šebek  (únor)55 let MO Planá nad Lužnicí
František Vachuta85 let MO Blatná
JUDr. Stanislav Brom80 let MO Týn nad Vltavou
Vladimír Kraus75 let MO Velešín
František Fryc75 let MO Pacov (sam. hospod.)
Jiří Krýsl70 let MO Český Krumlov
Karel Klusáček70 let MO Nová Včelnice
Josef Sedláček60 let MO Pacov (sam. hospod.)
Ladislav Pejs60 let MO Bechyně
František Hloušek60 let MO Velešín
Karel Valenta60 let MO Pelhřimov
Jiří Kodad60 let MO Sepekov
Josef Hurda60 let MO Křemže
Václav Pomije55 let MO Vyšší Brod
Karel Brabec50 let MO Těchobuz
 
duben 2007
Jan Bican78 let MO Velešín
Vojtěch Buňata75 let MO Humpolec
František Straka70 let MO Nová Včelnice
Miloslav Adensam70 let MO Žirovnice
Jiří Svoboda65 let MO Volyně
František Kobera60 let MO Týn nad Vltavou
ing. Adolf Kodym60 let MO Bechyně
Lubomír Kvasnička55 let MO Počátky
Jindřich Řehoř50 let MO Humpolec
 
Všem jmenovaným děkuje výbor JčÚS ČRS za práci obětavě věnovanou rozvoji rybářství v našem kraji.
 
 

Nasazení ÚN Lipno v roce 2006

Je začátek roku 2007 je čas na bilancování. Plánované nasazení nádrže bylo splněno a dle určeného množství násad dekretem revíru u některých druhů ryb překročeno, nebyl dodržen plán u Car a mírně u pstruha duhového.

Hlavní vysazovanou rybou do Lipna zůstává nadále kapr. Násada kapra je vysazována ve dvou etapách a to na jaře a na podzim. Několika předchozích letech se podařilo vysazování kapra i v letních měsících, ale v roce 2006 se nepodařilo násadu zajistit.

Násada kapra se vysazuje na různé lokality nádrže od hráze po Novou Pec. Vždy ale záleží na stavu vody v nádrži a použitého vozidla.

V roce 2006 bylo do nádrže vysazeno 62996 ks - 82690 kg násady kapra o průměrné hmotnosti 1,31 kg.

Lína bylo vysazeno 5400 ks - 925 kg - průměrná hmotnost 0,17 kg.

Štika byla vysazena ve stádiu Šr 92000 ks a Š1 1260 ks - 570 kg.

Candáta bylo vysazeno ve stádiu Car 44000 ks.

Sumec velký nebyl vysazen.

Pstruha duhového bylo vysazeno 5200 ks - 3700 kg o průměrné hmotnosti 0,71 kg.

Byl vysazen i okoun říční 1300 ks - 130 kg.

Celková hodnota vysazených ryb do ÚN Lipno v roce 2006 činí 4,185.545,- Kč.

Vysazené ryby do nádrže v roce 2006 dávají předpoklad dobrých úlovků v příští rybářské sezoně a do ní vám přeji "Petrův zdar".

 
J. Tichý
RH ÚN Lipno
<< zpět na obsah
 

Výsledky zarybnění rybářských revírů v roce 2006

Celkové výsledky zarybnění rybářských revírů ve správě JčÚV ČRS najdete v uvedené tabulce. Výsledky zarybnění MP revírů potvrzují dlouhodobý trend, kdy nemáme větších problémů v zarybnění, kromě násady parmy, která je dlouhodobě nedostatkovým druhem. Problém je v získávání váčkového plůdku potřebného pro další odchov. V roce 2006 se nepodařilo splnit zarybnění candáta způsobené nedostatkem rychleného candáta pro zarybnění ÚN Lipno. Podařilo se plnit zarybnění úhořem a to jeho odkrmenou formou v počtu úměrnou zarybnění úhořím montem.

Pstruhové revíry se podařilo zarybnit dle zarybňovacích plánů případně i překročit. Potěšující je zarybnění revírů pstruhem obecným i když z vlastní produkce MO ČRS bylo pokryto z 60%. Pstruh duhový s siven je téměř stoprocentně zajišťován produkcí naší dceřinné společnosti Pstruhařství ČRS Kaplice spol. s r.o. Celková hodnota zarybnění MP i P revírů v roce 2006 dosáhlo částky 21,318.075,- Kč.

Tabulka v MS Word...

 
 

Zpráva o činnosti KO LRU-muška za rok 2006

V roce 2006 se uskutečnily v našem kraji 3 mistrovské závody s územní působností, 2 mistrovské závody s působností celostátní a dva pohárové závody, rovněž s celostátní působností. Z krajských soutěží to byla dvě kola krajské divize, která se konala na Vltavě v Lenoře a na Dívčím kamenu, vítězem této soutěže se stalo družstvo ze Strakonic. Další soutěží byl krajský přebor v Lenoře, který vyhrál Miroslav Čutka před Davidem Šebou a Jaromírem Šramem (všichni RSK Č. Budějovice).

Z celostátních soutěží bylo pro nás nejvýznamnější XIII. Mistrovství ČR v jezerním muškaření, které jsme pořádali na pstruhové nádrži Květoňov u Kaplice. Tato soutěž nám přinesla prvenství v kategorii mužů, když vyhrál Václav Krátký a na třetím místě pak byl další Jihočech Miloslav Hosenseidl. Mezi ženami získala prvenství naše Iva Linhová.

Z ostatních celostátních soutěží, které byly uspořádány v Jihočeském kraji, je možno se zmínit ještě o jarním kole II. ligy ve Strakonicích, které však bylo poznamenáno velkou vodou na Otavě, takže soutěž proběhla na náhradní vodě. Tou byla pískovna ve Slaníku. A vítězství získali domácí závodníci ze Strakonic. Na podzim byl u nás tradičně uspořádán užší výběr reprezentantů ČR v muškaření na Vltavě ve Vyšším Brodu a Lenoře a na nádrži Květoňov, ve kterém obsadil náš Jaromír Šram druhé místo. V ligových soutěžích obsadilo družstvo RSK Č. Budějovice v I. lize třetí místo a II. ligu vyhrál tým RSK Otava Strakonice a vybojoval si tak postup do nejvyšší klubové soutěže v roce 2007.

Na XX. Mistrovství ČR v říčním muškaření na Metuji v Novém Městě obsadilo jihočeské družstvo třetí místo a v soutěži jednotlivců skončil Jaromír Šram třetí a na XIII. Juniorském mistrovství ČR na Svratce obsadil druhé místo strakonický závodník Petr Drastík. Tři Jihočeši se zúčastnili také V. juniorského mistrovství světa v Portugalsku, kde pomohli týmu ČR ke stříbrné medaili a Jaroslav Mašek (Č.B) zde získal bronz v kategorii jednotlivců. Dokonce čtyři Jihočeši byli v pětičlenném týmu České republiky na XII. Mistrovství Evropy ve Slovinsku a jejich start znamenal zisk bronzu ve družstvech a v soutěži jednotlivců byl nejlepší Jaromír Šram na osmém místě.

Velmi úspěšné byly i oba pohárové závody, které pořádal Jihočeský územní svaz na nádrži Květoňov a Vltavě 28 ve Vyšším Brodu, které byly všemi účastníky vysoce hodnoceny. Jihočeští závodníci se zúčastnili také řady mezinárodních pohárových soutěží, ze kterých můžeme jmenovat vítězství dvojice J. Šram a Vl. Šedivý ve Velké ceně Visson v Belgii a čtvrté místo stejné dvojice na tradičním muškařském maratónu v Dreux (Francie) a dále druhé místo dvojice M. Hosenseidl a V. Krátký na Vlaams Open v Belgii. Z ostatních mezinárodních závodů je třeba se alespoň ještě zmínit o postupu Vl. Šedivého a M. Hladíka do finále největšího lodního muškařského závodu Lexus European.

Na těchto výsledcích našich závodníků mají také svůj podíl i ty MO ČRS, na jejichž vodách se soutěže konaly a dále dobrovolný aktiv rozhodčích z MO ČRS Vyšší Brod, Lenora, Strakonice a Křemže, kterým je třeba takto vyslovit veřejně poděkování. Naše závody probíhají již po mnoho let systémem chyť a pusť, což si na druhé straně žádá značný počet vyškolených rozhodčích. Věříme, že tito rozhodčí budou našemu krajskému odboru muška pomáhat i nadále.

 
Karel Křivanec
<< zpět na obsah
 
© Copyright, Jihočeský územní svaz ČRS, Všechna práva vyhrazena