Close

5.12.2017

Ohlédnutí za rybářskou výstavou

V sobotu 2.12.2017 se na výstavišti v Českých Budějovicích uskutečnila první specializovaná rybářská výstava na jihu Čech s názvem „Jihočeský rybářský den“. To že o rybaření na jihu Čech je veliký zájem dokázal velký počet návštěvníků. Jihočeský územní svaz zde měl k dispozici poměrně velký prostor. Návštěvníci tak zde nalezli kromě hlavního stanu také doprovodný program v podobě simulátoru na odstřel kormoránů a stanoviště rybolovné techniky pod vedením mnohonásobné mistryně světa Kateřiny Markové. Obě tyto stanoviště se těšili velkému zájmu příchozích a neustále zde postával hlouček lidí čekajících až si budou moci vyzkoušet své praktické dovednosti.

V našem prostoru bylo pořád živo. Rybáři měli spoustu otázek, na které našli odpovědi u našeho hlavního stanu. Často kladenou otázkou bylo: jak získat rybářský lístek a povolenku k rybolovu. Stručně popsaný postup naleznete na http://www.crscb.cz/jak-se-stat-clenem-crs/, Další často diskutované téma byl lov na revíru Vltava 24. O tento speciální revír s lovem velkých pstruhů je stále veliký zájem. Více o tomto revíru se dozvíte na http://www.vltava24.cz/. Dále se rybáři také často zajímali o obnovu populace lipana podhorního a příčiny poklesu populací této krásné ryby. Více o této problematice se dozvíte na http://www.crscb.cz/projekty/.

Výstava byla celkově zajímavá se širokým záběrem všeho co se týká rybaření, doplněná o řadu zajímavých přednášek a těšila se velké návštěvnosti. Bohužel to byla pouze jednodenní akce a tak nezbývá než se těšit na druhý ročník v příštím roce.