Close

Rybářské závody na rybníku Hrádeček v Třeboni

Jednou z nejoblíbenějších aktivit dětí z neziskové organizace Země lidí o.p.s. jsou již tradičně rybářské závody. Nikdo si už asi nevzpomene, kolikrát se konaly, od roku 2011 si pro nás pravidelně minimálně jednou ročně třeboňští rybáři chystají celodenní program u vody. Pokaždé je to velká zábava spojená s napětím, poznáním, novými zkušenostmi a setkáním s báječnými lidmi. Snažíme se o to, aby byly pro naše děti s tělesným a kombinovaným postižením dostupné různé volnočasové aktivity stejně jako je to u jejich zdravých vrstevníků. A protože samy nahodit splávek doprostřed rybníka nedokáží, jsme šťastní, že nám rybáři z Českého rybářského svazu v Třeboni pod taktovkou Ing. Karla Korandy léta vycházejí vstříc a tento krásný zážitek dětem zprostředkovávají.
Velkou změnou bylo letos místo, kde se závody konaly. Ze pstruhařství v Kaplici jsme se vrátili zpět na hráze třeboňských rybníčků, a protože rybníček Paďourek, na který jsme byli z dřívějších závodů zvyklí, byl tentokrát kvůli vegetaci na hladině nevhodný, zamířili jsme na břeh rybníčku Hrádeček. Rozhodně máme na co vzpomínat, počasí nám vyšlo skvěle, nad lesem se nesměle klubalo slunce a nás v nádherné jihočeské krajině čekali místní sportovní rybáři a další dobrovolníci s nachystanými stanovišti podél klidné hladiny.
I když se nedá zrovna říct, že bychom tahali z vody jednu rybu za druhou, vítěz Honzík L. s pomocí úžasného rybáře pana Kloučka nachytal sedm krásných kousků. Pro osmiletého Honzíka, který je relativně krátce po operaci nádoru na mozku a je na vozíku a odkázán zcela na pomoc svého okolí, to byl nádherný zážitek. I ostatní děti se radovaly z nachytaných ryb, opečených špekáčků, nádherných cen, triček a upomínkových předmětů.
Ještě jednou tedy děkujeme všem, co neváhali obléct maskáče, zabalit svou rybářskou výbavu a postavit se společně s dětmi jejich osudu a ukázat jim, jak krásně může být na břehu Hrádečku v klidu jihočeské přírody. Děkujeme panu Ing. Karlu Korandovi, předsedovi Jihočeského územního svazu ČRS za letitou podporu a organizaci, Mgr. Petru Wernerovi, předsedovi Místní organizace ČRS Třeboň a všem jeho kolegům rybářům za pomoc a za věcné ceny, které zajistili pro všechny děti, Pstruhařství ČRS Kaplice za pstruhy, které si každé každý malý rybář odvezl upravené domů, a dále Nadaci ČEZ, bance Waldviertler Sparkasse Bank AG za finanční příspěvek na závody a v neposlední řadě Jihočeskému územnímu svazu ČRS za mnohaletou podporu našich závodů.
Byl to krásný den, moc se těšíme, že se zase brzy sejdeme. Jsme opravdu moc rádi, že Vás máme!

Země lidí o.p.s.“